Zdravstveno osiguranje, dopunsko

PRIKAZ POSTOVA:
  • sjenkica
  • 18.2.2010 11:38:35
  • Bodova: 123

Drage moje! Apsolventica sam i prije pola godine su mi iz HZZO javili da više nemam pravo na zdravstveno osiguranje, te da mi jedino preostaje zaposliti se ili udati! Opcije su naravno neostvarive, tko će me zaposliti sa 4 ispita do kraja i bez imalo radnog iskustva, nitko, a i udaja nije mala stvar koja se može riješiti preko noći! Ima li možda ipak nekih drugih opcija???? Pomagajte!

• inka
  • 18.2.2010 13:00:08
  • Bodova: 3440

hm... ako si izgubila prava redovnog studenta onda ne možeš biti preko roditelja, ako oni rade....

jesi pitala na HZZO-u možeš li se prijavit kao nezaposlena ? trebala bi ti nekakva potvrda s faxa o zadnjem datumu redovnog školovanja....samo ne znam dal za to postoji neki rok, možda 30 dana od dana zadnjeg osiguranja?

ako to ne upali, a da  te netko tvoj prijavi da radiš kod njega bar na par dana pa da se nakon toga prijaviš preko burze?

• catseye17
  • 18.2.2010 13:19:45
  • Bodova: 15591

Ja sam nakon srednje škole upisala fax kao izvanredni student i prijavila se kao nezaposlena osoba, ali ne i na birou jer su mi rekli da ako 3 puta ti ponede posao i to odbiješ više nemaš pravo dobit preko njih posao (a bome ti pomognu boli glava, vjerovatno sa završenom gimnazijom bi mi nudili neki posao čistaćice sezonski). Od kad sam prijavljena dobila sam dopunsko osiguranje, a da nisam platila ni lipe, nisam ga tražila, poslali su mi ga na kućnu adresu i istječe mi ove godine iza rođendana pa moram i dalje pitat dali će mi ga produžit. No, obvezno osiguranje mi i dalje vrijedi i ništa se nije promjenilo

Moderator(ica)
  • spirit
  • 18.2.2010 14:05:06
  • Bodova: 33630

Koliko znam izgubila si prava zdravstvenog preko roditelja zbog gubitka studentskih prava pa se sad u kratkom roku (slično kao što Inka kaže)trebaš javiti na HZZO kao nezaposlena osoba (ako se ne varam uvijet je javiti se na burzu i dobiti "status" nezaposlene). Po toj se osnovi ima pravo na osnovno zdravstveno osiguranje, a ako se ne varam i na dodatno sve do zaposlenja...

editirano 18.2.2010 14:07:39 od spirit

• djevojce
  • 18.2.2010 22:14:06
  • Bodova: 7877

da da , i kod mene je bila slična situacija.. ili udaja ili posao..

više ne pali raditi na par dana jer u zdravstvenom se to mora pravdati, a puno ljudi je zdravstveno dobivalo na taj način, pa to više ne vrijedi (probala)

na burzu i prijaviti se kao nezaposlena , i imaš pravo i na zdravstveno i na dopunsko ...

burza više nema nikave veze sa zdravstvenim u smislu da se moraš javljati svaki mjesec..

• amalijaaa
  • 19.2.2010 15:09:02
  • Bodova: 6245

ja danas dobila odbijenicu za zdrastveno pa su mi rekli da se mogu osigurati preko muža u njegovoj firmi,jel ima netko tko ima iskustva s time???ka njegov šef mora ispuniti taj neki obrazac br.3  i moj vjenčani list,i,moju radnu knjižicu i osobnu,,jel se to plaća? kako to funkcionira???

• amalijaaa
  • 19.2.2010 15:11:00

Prvotni odgovor od djevojce

da da , i kod mene je bila slična situacija.. ili udaja ili posao..

više ne pali raditi na par dana jer u zdravstvenom se to mora pravdati, a puno ljudi je zdravstveno dobivalo na taj način, pa to više ne vrijedi (probala)

na burzu i prijaviti se kao nezaposlena , i imaš pravo i na zdravstveno i na dopunsko ...

burza više nema nikave veze sa zdravstvenim u smislu da se moraš javljati svaki mjesec..

ma meni danaz u socijanom rekli da sam izgubila pravo jer se nisam na vrijeme u roku 30 dana prijavila na zavod,nego tek mj,i,pol,nakon što sam prestala raditi,,,i zato ka nemam pravo,,,

• april
  • 19.2.2010 15:12:46
  • Bodova: 3204

Prvotni odgovor od amalijaaa

ja danas dobila odbijenicu za zdrastveno pa su mi rekli da se mogu osigurati preko muža u njegovoj firmi,jel ima netko tko ima iskustva s time???ka njegov šef mora ispuniti taj neki obrazac br.3  i moj vjenčani list,i,moju radnu knjižicu i osobnu,,jel se to plaća? kako to funkcionira???

ostavila sam ti ja komentar na blogu,da mozes preko muza uraditi zdrav.osiguranje.Imas neke obrazac koji se mora popuniti,joj ja sam to radila doduse ja nisam bila vjencana pa je sef morao mene prijaviti,a naplatio mi je nekih 150 eura ovdje u BiH,ne znam koliko dodje u Hr.uglavnom ti preko muza mozes lakse dobiti,mislim da neces preko muza nista morati placati,samo ce njemu skidati nesto malo s place za dva zdrav.osiguranja,ja mislim da tako ide.Uradi to cim prije.A imas i tu opciju da te neko prijavi na mjesec dana pa te odjavi i onda ides na biro,tamo nista ne placas,imas besplatno zdrav.osiguranje.Ja sam tako dobila.

• amalijaaa
  • 19.2.2010 15:14:23

hvala ti puno,,,sad kad mi dragi dođe iz Trsta to ću mu sve servirati,,,

• april
  • 19.2.2010 15:17:44
  • Bodova: 3204

Prvotni odgovor od amalijaaa

hvala ti puno,,,sad kad mi dragi dođe iz Trsta to ću mu sve servirati,,,

pa da,super,mislim da ce ti samo tamo pisati da ti je muz osiguranik i to je to,bitno da neko za nekog placa kad vec ne moze preko biroa,a to za biro,jako su zeznuti,ako zakasnis,gubis pravo,to se meni isto desilo,ali tad nisam razmisljala o tome,a preko muza mozes lako dobiti sigurno.Sretno.

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".