Vaginalna gljivična infekcija

Sponzorirano od Bayer HealthCare

PRIKAZ POSTOVA:

Prvotni odgovor od 162009

poštovana doktorice, molim vas za savjet i mišljenje. već skoro godinu dana muku mučim s jednim te istim problemom. naime, radi se o neugodnom mirisu koji se absorbira tokom odnosa. to traje već jako dugo i meni stvara veliki problem. nakon svih silnih terapija koje sam dobivala dosada vaginaletama problem se rješi, ali nakon tjedan dana opet ista stvar. zadnju terapiju koju sam dobila je bila arilin vaginaleta za dva dana te medazol na usta 7 dana 2x1 i moj dečko 2.5 ujutro i 2.5 navečer, dakle jedan dan da pije. mi smo to naravno napravili, držali se uputa liječnika, nismo tokom terapije imali odnose ni ništa. nakon završetka terapije imali smo par dana odnose i nakon toga dobila sam menstruaciju i 4 dana nakon nje miris je opet tu. ništa me ne svrbi ne pecka, ne boli samo taj miris. tražim vas za mišljenje jer od mog ginekologa nemam baš neke koristi što se tiče otkrivanja uzroka toga. papa test mi je pravljen redovno, zadnji je bio u 12.mj i bilo je uredan, jednio mi je flora bila malo narušena pa sam dobila terapiju  jednom tjedno stavljati probiotičku vaginaletu i to sam radila. možda ja nešto krivo radim. redovito održavam higijenu, mjenjam donje rublje, pazim kako se brišem nakon nužde, kupaona je čista, pravilno se hranim, imam jednog partnera već dvije godine i on je zdrav tako da neznam ni sama u čemu bi bio problem. sada imam istu muku i neznam što da radim, dal da uzmem terapiju na svoju ruku il što...zvala sam doktora koji me ne može primiti nikako ovaj tj već krajem drugog jer su prebuktirani. molim vas za vaše mišljenje. radila sam već i test na klamidiju i bio je negativan. a neznam uopće o čemu se radi, dal kakva bakterija kako se zove ništa jer kažem, ginekolog mi nije baš od pomoći. Nadams e da ćete mi vi pomoći i uputiti na mogući problem. hvala vam puno unaprijed

Poštovana, pH rodnice je kiseli i kao takav onemogućava rast patogenih bakterija i gljivica. Sjemena tekućina je pak alkalična kako bi zaštitila spermije od kiselog medija u rodnici. Prilikom spolnog odnosa dolazi do pada kiselosti u rodnici i time se stvaraju uvjeti za rast bakterija i gljivica koje dovode do upalnih promjena. Često se tada javi bolest koju nazivamo bakterijska vaginoza, a čiji je uzročnik Gardnerella vaginalis. Ona je normalni stanovnik u zdravoj rodnici, ali ako se stvore uvjeti za njezin pojačani rast, dolazi do bjelkastog iscjetka neugodnog mirisa (po ribi). Upravo terapija Medazolom koju ste proveli i je terapija za Gardnerelu. U svemu do sada navedenom je zajedničko to da nastaje smanjena količina Laktobacila koji su zbog svoje produkcije mliječne kiseline neophodni za održavanje niskog pH. I neposredno prije i nakon menstruacije zbog hormonalnih promjena dolazi do promjene pH što pogoduje razvoju infekcije. Ono što Vam ja mogu savjetovati je da nakon odnosa isperete rodnicu ( u ljekarnama postoje preparati za tu namjenu u slobodnoj prodaji) te da primjenjujete vaginalete s laktobacilima. I naravno, posjetite svoga ginekologa koji će pregledom procjeniti da li treba učiniti cervikalne briseve i propisati Vam dodatnu terapiju ako je trenutno potrebno.

• mila162009
  • 8.6.2011 10:00:43
  • Bodova: 675

hvala Vam doktorice na odgovoru. definitivno ću se pridržavati savjeta koji ste mi dali. a što se tiče terapije s laktobacilima, budem koristila lactogyn (nadam  se da sam dobro napisala) vaginalete, njih svi hvale, pa nadam se da budu i meni odgovarale. i zanima me budući da ima u slobodnoj prodaji i njihove kapsule,da li smijem i njih preventivno piti? inače moj dečko nema nikakve simptome (zapravo nikad nije ni imao) pa da li bi trebao i on neku terapiju primjeniti? još jednom se zahvaljujem na odgovoru. veliki pozdrav :)

Prvotni odgovor od 162009

hvala Vam doktorice na odgovoru. definitivno ću se pridržavati savjeta koji ste mi dali. a što se tiče terapije s laktobacilima, budem koristila lactogyn (nadam  se da sam dobro napisala) vaginalete, njih svi hvale, pa nadam se da budu i meni odgovarale. i zanima me budući da ima u slobodnoj prodaji i njihove kapsule,da li smijem i njih preventivno piti? inače moj dečko nema nikakve simptome (zapravo nikad nije ni imao) pa da li bi trebao i on neku terapiju primjeniti? još jednom se zahvaljujem na odgovoru. veliki pozdrav :)

Možete uzimati prvi tjedan po jednu kapsulu na dan i uz to navečer jednu vaginaletu, a nakon toga još kroz tri tjedna po jednu kapsulu dnevno. Vaš partner ne treba uzimati nikakvu terapiju, a ukoliko se ustanovi prema cervikalnim brisevima neka upala, tada će Vas ginekolog uputiti da li je potrebna terapija i za njega. U slučaju gljivica i ako Vaš partner bude imao svrbež u području spolovila, možete mu kupiti Canesten kremu koju neka upotrebljava 2-3 puta dnevno.

• lana0508
  • 15.6.2011 20:10:05
  • Bodova: 9

Poštovana,

imam jedan problem ne vezan za mjehur ali je za vaginalni dio. Naime imam cistu na bartolonijevoj žlijezdi koja se jednom do sad upalila i pukla sama od sebe, ali sad je nakon 6mj. opet porasla, malo boli malo ne...također imam vrlo česte upale, gljivice i slično pa koristim kanesten. Ali kad sam isla kod svoje ginekologije rekla mi je da koristim rosalgin granule s irigatorom i sinoć sam uzela prvu vreći i koristila sam je po uputama, ali danas sam primjetila da mi je sve dolje crveno i izgleda gore nego prije toga...sad me zanima da li je to zato sto uplala izlazi van ili sto??

Ako imate jos koji savijet slobodno napisite...hvala!!!

• darinkazg
  • 16.6.2011 18:03:01
  • Bodova: 1
Postovana doktorice,
 Zeljela bih cuti vase misljenje. . . Suprug i ja smo u braku 2 god i imamo jednog dječaka od  4 mjeseca. Porođaj je bila prirodnim putem ali sam u toku  trudnoce, znaci prije nekih 6 mjeseci pojavilo mi se crvenilo na spolnom organu, svrab, peckanje, nadutost, pojacan sekret i na nekim mjestima kao da je pukla koza i tu je jaka bol. Tokom odnosa imam bolove a takodje me zanima da li je moguce da ako je u pitanju neka infekcija da to ima utjecaja na mog supruga jer mu se prije malo vise od 3 mjeseca pojavio slican problem, pukotina na kozici na penisu i jaka bol tokom odnosa. Doktor mi je prepisao vaginalete i hidrociklin mast ali ne pomaze. Molim za vas savjet i strucno misljenje sto da na naneka mast za nas po i rješimo naš problem. Unaprijed zahvalni. . .

editirano 16.6.2011 18:05:17 od darinkazg

Prvotni odgovor od lana0508

Poštovana,

imam jedan problem ne vezan za mjehur ali je za vaginalni dio. Naime imam cistu na bartolonijevoj žlijezdi koja se jednom do sad upalila i pukla sama od sebe, ali sad je nakon 6mj. opet porasla, malo boli malo ne...također imam vrlo česte upale, gljivice i slično pa koristim kanesten. Ali kad sam isla kod svoje ginekologije rekla mi je da koristim rosalgin granule s irigatorom i sinoć sam uzela prvu vreći i koristila sam je po uputama, ali danas sam primjetila da mi je sve dolje crveno i izgleda gore nego prije toga...sad me zanima da li je to zato sto uplala izlazi van ili sto??

Ako imate jos koji savijet slobodno napisite...hvala!!!

Poštovana, upala Bartolinijeve žlijezde je vrlo bolna i neugodna. Ponekad spontano prsne kao što je bilo kod Vas, a ponekad zahtjeva da se učini incizija ili marsupijalizacija, postupci kojima se omogućuje dreniranje gnojnog sadržaja te se uz to daju antibiotici. Ukoliko dolazi do ponavljajućih upala, preporučuje se ukloniti Bartolinijevu žlijezdu. Drga stvar je upala koju navodite da trenutno imate, pretpostavljam da se radi o gljivicama kada Vam je ginekologica preporučila ispiranje Rosalginom, on mehanički odstranjuje gljivice te samim time olakšava simptome. Što se sada dogodilo da Vam se upala proširila na područje stidnice teško je reći ovim putem. Moguće je da ste razvili alergiju na Rosalgin i tada prekinite odmah s njegovom aplikacijom. Vjerojatnije je da se infekcija proširila i na područje vulve i tada bi bilo uputno koristiti izvana Canesten kremu. Ali, ako se simptomi ne povuku ili budu jače i dalje izraženi, javite se svojoj liječnici.

Prvotni odgovor od darinkazg

Postovana doktorice,
 Zeljela bih cuti vase misljenje. . . Suprug i ja smo u braku 2 god i imamo jednog dječaka od  4 mjeseca. Porođaj je bila prirodnim putem ali sam u toku  trudnoce, znaci prije nekih 6 mjeseci pojavilo mi se crvenilo na spolnom organu, svrab, peckanje, nadutost, pojacan sekret i na nekim mjestima kao da je pukla koza i tu je jaka bol. Tokom odnosa imam bolove a takodje me zanima da li je moguce da ako je u pitanju neka infekcija da to ima utjecaja na mog supruga jer mu se prije malo vise od 3 mjeseca pojavio slican problem, pukotina na kozici na penisu i jaka bol tokom odnosa. Doktor mi je prepisao vaginalete i hidrociklin mast ali ne pomaze. Molim za vas savjet i strucno misljenje sto da na naneka mast za nas po i rješimo naš problem. Unaprijed zahvalni. . .

editirano 16.6.2011 18:05:17 od darinkazg

Poštovana, teško Vam mogu iz Vašeg opisa i bez pregleda pomoći i riješiti Vaš problem. Možda je u pitanju gljivična infekcija koja zahvaća i područje stidnice, a kod supruga se je razvio balanitis. U tom slučaju bi Vam trebala pomoći primjena Canesten masti. Ne znam da li su simptomi kontinuirano prisutni ili su u nekom periodu bili prisutni mjehurići koji su pucali i ostavljali pritom "male ranice". Tada bi se radilo o genitalnom herpesu. U svakom slučaju, Vaše stanje zahtjeva odlazak liječniku. Predugo su prema opisu prisutni simptomi, a propisana terapija ne djeluje. Posjetite ponovno svog ginekologa i želim Vam da čim prije riješite svoje probleme koji Vam remete kvalitetu života.

• tuma
  • 23.6.2011 15:09:44
  • Bodova: 1

Poštovana! Čini mi se da sam dobila gljivičnu infekciju (javilo mi se jaki svrbež u vaginalnom području) pa mi je mama savjetovala da kupim canesten kremu. Ja sam ju počela koristiti i sljedeći dan mi se pojavila vrtoglavica, dijarea i dobila sam menstruaciju (iako ju još 2 tjedna ne trebam dobiti i koristim pilule, pa znam točno u dan kada ju trebam dobiti). Je li je moguće da su to sve nuspojave kreme  ili nije s time povezano?

Prvotni odgovor od tuma

Poštovana! Čini mi se da sam dobila gljivičnu infekciju (javilo mi se jaki svrbež u vaginalnom području) pa mi je mama savjetovala da kupim canesten kremu. Ja sam ju počela koristiti i sljedeći dan mi se pojavila vrtoglavica, dijarea i dobila sam menstruaciju (iako ju još 2 tjedna ne trebam dobiti i koristim pilule, pa znam točno u dan kada ju trebam dobiti). Je li je moguće da su to sve nuspojave kreme  ili nije s time povezano?

Poštovana, navedeni simptomi ne bi trebali biti povezani uz primjenu Canesten kreme. Javite se svom ginekologu zbog krvarenja!

• mahiz
  • 28.6.2011 0:49:41
  • Bodova: 2376

Poštovana,imam problem zbog kojeg sam već bila kod ginekologa i dao mi je kontracepciske tablete koje sam pila nekoliko dana.Naime,događa mi se da za vrijeme plodnih dana dođe do bolnog i obilnog krvarenja.Ginekolog mi je to objasnio kao da jajnici ne proizvode dovoljno hormona koje maternica traži. Inače imam redovite mjesečnice,izuzetno bolne,ali redovite.

Unaprijed hvala!

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".