Prašak za pranje rublja i omekšivač

PRIKAZ POSTOVA:
  • nensi
  • 16.3.2011 21:15:16
  • Bodova: 16174

ovo mi je zanimljivo..i dosta se ustedi..

• nensi
  • 19.3.2011 18:34:24

cure skontala sam u cem je kvaka.nesto ne stima u perilici,u njoj se nesto cuje.kako je ocistiti i s cim iznutra,da lijepo mirisi,barem na svjezinu??koristite li vi calgon,i koji uopce omeksivac i prasak koristite??bas me zanima vase misljenje..ja koristim tide mountains springd i ornel ljubicasti,plavi..

• renatasa
  • 19.3.2011 19:04:03
  • Bodova: 4319

• nensi
  • 19.3.2011 20:58:58

jeli netko to probao??ja sam probala prati samo sa sodom bikarbonom.

Koristim Calgon (očito mi je ispran mozak), Dash prašak za bijelo (na 90'C), Dash tekući za niže temperature i Dash za osjetljivo rublje. Od omekšivača Fabuloso roza i plavi (tekući) i Vernel u kristalima (postoji žuti, roza i plavi - sve sam probala, svi su mi fenomenalni). 

• renatasa
  • 19.3.2011 21:58:57
  • Bodova: 4319

meni je jednom roba smrdila, tj. tamna roba, oprala sam mašinu s octom i sodom (otprilike sam stavila, nisam još znala za ovog majstora) i nakon toga mi je roba mirisala, a u vodi je bilo puno "smeća".

• nensi
  • 20.3.2011 9:55:13

a nista odo i ja probati to s octom.stavit cu ja u one posudice di ide parak za robu i omeksivac,pa vam javim rezultate poslije.drzite fige,dok ja genraliziram po kuci,valjda to bude gotovo.

Moderator(ica)
  • donna
  • 20.3.2011 14:44:58
  • Bodova: 42696

Prvotni odgovor od anna-herman

Stavljam 1 čep direktno u bubanj, i to i na 30 stupnjeva i na 90.

zasto stavljas omeksivac u bubanj?to odma na pocetku?

jer inace masina prvo povuce prasak,opere ispere i tek na kraju omeksivac

Prvotni odgovor od donna

Prvotni odgovor od anna-herman

Stavljam 1 čep direktno u bubanj, i to i na 30 stupnjeva i na 90.

zasto stavljas omeksivac u bubanj?to odma na pocetku?

jer inace masina prvo povuce prasak,opere ispere i tek na kraju omeksivac

Znam, ali za omekšivač u granulama (Vernel) piše da se stavi odmah doza u bubanj (može i u dozator predviđen za omekšivač, ali pošto je u kristalićima, dakle, suh, bolje u bubanj), direktno s odjećom. Ne znam, i meni je to bilo tajanstveno, ali meni se odlično opere i sjajno miriše. 

• karolina
  • 21.3.2011 22:21:10
  • Bodova: 31535

KAKO NAPRAVITI DOMAĆE SREDSTVO ZA PRANJE RUBLJA

Dobro pere

Lijepo miriše

Rublje je mekano

Nije potrebno posebno ispiranje

Ne svrbi nas više koža i najvažnije

Skoro ništa ne zagađujem Brzo se priprema i jeftino je

RECEPT

Dakle radi se o tekućem sredstvu za pranje za čiju pripremu ćete potrošiti 10 minuta i otprilike 5 kn/lit!

1 kom Marseillski sapun (ima ga u DM-u) ili drugi prirodni biljni sapun – sitno izribati,

3 lit vruće vode (zagrijane na štednjaku - netreba kipiti) – u nju se polako umiješa ribani sapun

kad se otopi, tome se doda

1 velika žlica sode bikarbone – promiješati da se rastopi –

Zatim još toplo preliti u plastičnu posudu u kojoj ima dosta mjesta za komotno miješanje

(iz nama nepoznatog razloga u staklenoj ili nekoj drugoj posudi sredstvo se stvrdne ko kamen!)

Posudu se stavi na hladno i povremeno promiješa da se previše ne stvrdne – kad se ohladi doda se, 20-30 kapljica eteričnog ulja (mirisa prema želji) – i to je sve!!!

Rublje se odlično pere – (ako želite da bude mekše možete dodati koju žlicu octa u vodu za ispiranje)

Pa znate kako se hvale da AVA dobro pere jer ima zrnca sapuna!!!

Miriši kao što je nekada mirišalo, čuvate prirodu i još uštedite!!!

Mi smo u 6 mjeseci uštedili negdje između 800 i 1000 kn!

Ne možete vjerovati koliko dajemo za tu kemiju!!!

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".