Plodni dani

PRIKAZ POSTOVA:
  • magnolija
  • 1.4.2009 19:38:29
  • Bodova: 32350
da to je točno, samo računaš sredinu ciklusa i dodaš dva dana prije dva dana poslje
jer su spermići navodno vrlo izdrzljivi

• frka
  • 1.4.2009 19:59:58
  • Bodova: 51
gle ovako ja imam redoviti ciklus gotovo u minutu pa sam ostala trudna  u periodu neplodnih dana tako da ti ja previše ne vjerujem ni sebi ni prirodi!

• pepeljuga2
  • 1.4.2009 20:13:52
  • Bodova: 50022
Prvotni odgovor od vidi mene

ei pozzz...imam par pitanja,pa bi molila da mi neko objasni ako može...
plodni dani-samo tada se može zatrudnjeti???'
neplodni dani-nemože se nikako zatrudnjeti,dakle može muškarac svršit u ženu i ona nemože ostati trudna???
koliko je to točno ??hvala vam unaprjed..

NETOČNO!!!!!

Ta metoda je unčikovita samo 80%!!! Dakle nije sigurno da ne mozes zatrudnjeti ako se koristis samo tom metodom kontracepcije... Ovdje na forumu imas primjera gdje su zena zatrudnjele za vrijeme neplodnih dana...
Dakle ako ne zelis ostati trudna nemoj se pouzdati u ovu vrstu kontracepcije...

• pepeljuga2
  • 1.4.2009 20:24:57
  • Bodova: 50022
Prvotni odgovor od magnolija1

da to je točno, samo računaš sredinu ciklusa i dodaš dva dana prije dva dana poslje
jer su spermići navodno vrlo izdrzljivi

5 dana prije!

Dakle ovako: dati cu ti primjer ako ti menstruacijski ciklus traje 28 dana.. Za vrijeme ovulacije si najplodnija, a ona se dogada 14 dana prije menstruacije! Dakle od 28 oduzmes 14 dana i dobijes da si plodna 14 dana od pocetka zadnje menstruacije!
ALI... To ti je bilo za prethodni mjesec... OVaj mjesec ti mozda zakasni ili urani, te zbog toga od toga 14-tog dana (dana ovulacije)oduzmes jos PET dana. Jos trebas nadodati 2 dana od ovulacije jer spermij moze zivjeti 2 dana... Dakle po ovome si plodna od 9 do 16-tog dana od pocetka prethodne menstruacije..

primjer je kada ti npr ciklus traje 21 dan... Od 21 oduzmes 14 i dobijes dan ovulacije... dakle to je 7-mi dan od pocetka tvoje menstruacije... Od toga 7 oduzmes 5... dakle 2 i od 7 nadodas 2 (jer spermij moze toliko dana zivit u zeninom tijelu i oplodit jajnu stanicu) . Po ovome si plodna od DRUGOG dana menstruacije do DEVETOG!!!
To je razlog zasto zena moze zatrudnjeti dok ima menstruaciju!!! ( jer postaje plodna-zbog kratkog ciklusa- jos za vrijeme dok ima menstruaciju!!

Nadam se da sam ti dobro objasnila, ali ja ovu metodu ne bi koristila jer nije sigurna!

Zanima me kako izračunati neplodne dane i koliko je to sigurno?

P.S.Nisam se još sex-ala ali bi htjela imati što veću sigurnost.

Sad znam - hvala...smiley17,

• angelalma
  • 18.12.2011 20:44:30
  • Bodova: 25

Zdravo svima...na forumu...e ovako htjela sam da ppitam u vezi plodnih dana....JA sam danas dobila i  mjesecnica mi traje oko 5-6 dana...eh sad mene zanimaju ti i plodni dani bi trebali doci odma poslije mege.(KOLIKO SAM CULA) ..medjutim ja sam racunala na ovom kalendaru mjesecine gdje mi ciklus traje 32 dana i tamo tek plodni dani dolaze poslije 9 dana...a mene sad zanima jel dolaze poslije  tih 9 dana kako mi pise...ili dolaze odma poslije mjesecnic e sljedeci dan??? JER sam po nekim forumima citala da ti plodni dani dolaze odma poslije menge....pa bih vas zamolila da ko zna vise o ovome da mi objasni....hvala unaprijed

• paloma_22
  • 19.12.2011 17:37:02
  • Bodova: 36150

angelalma, gore ti je pepeljuga lijepo objasnila pa procitaj. sve zapravo ovisi o tome koliko ti traje ciklus

• angelalma
  • 19.12.2011 22:59:05
  • Bodova: 25

A ma ja pepeljugu nisam nista skontala kako treba... da sam skontala ne bi ponovo pitala....a gore sam sve objasnila koliko mi trraje ciklus.... 

Plodni dani su upravilu sredinom ciklusa. Poanta je u tome da to nije uvijek tako- mogu ti biti i odmah nakon menstruacije ili prije iduće. Ako pitaš radi seksa i "zaštite" to ti nikako nije sigurna metoda.

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".