Kurje oči

PRIKAZ POSTOVA:
  • _osjecaj_
  • 17.2.2011 15:20:35
  • Bodova: 121

Drage moje.. imam i ja s tim problem vec dugo godina, s tim da je meni kurje oko ispod noznog palca.. problem je sto sam zaista pokusavala da se rijesim s nekim kapima, ali jos nisam isla doktoru. Kako plesem najveci problem je sto je svo teziste na tom prstu, i tu mi je i koza totalno tvrda, ovako nije bas kurje oko na sredini palca vise malo nize kod dijela gdje se savija prst. Bojim se nekako ici i doktoru da se to reze jer mi je koza tu strasno tvrda i hrapava.. :/

Imate li vi kakvih jos ideja :) Eto mozda ima netko tko ima i slican problem hihi pa da me malo utjesi hih da nisam sama xD

• nensi
  • 17.2.2011 15:27:31
  • Bodova: 16174

ej sojecaj imam i ja tih problema.otisla sam jucer doktorici u strahu da me mozda ne posalje na rezanje toga,ali ona je smao rekla da odem u pedikera.ili u ljekarni d apitam za neke kapi ili kremu.nisam jos bila do ljekarne pitati,tako da neznam.cula sma za clavex ali neznma oce li mi pomoci i koliko dode.meni se nalazi ispod prstiju i malo je veci.zaboli me bas kada malo jace stanem na nogu,ali u sredini misli da je nagore.bojim se da se ne pogorsa,pa bi morala nesto uzeti.

• _osjecaj_
  • 17.2.2011 15:36:25

Nensi :) eh bas mi je drago da si se javila.. Nista otici cu i ja ponovno u apoteku i objasniti svoj problem, i pitat cu ima li nesto malo jace, jer sam dosta tih kapi isprobala i nije mi bas pomoglo, ocistim ja njega skroz, padne ona kozica alii meni ostane kao neka rupica u nozi, oko nejga je koza ostatka prsta koji je tu i mora biti tu. xD cudno ne znam kako bih objasnila..

• nensi
  • 17.2.2011 15:38:31

pa da,u sredini ima neku malu rupicu i ako noktom ili prstom stisnes zaboli.to je "srce"kurjeg oka.ja potopim malo noge,i sredim sve okolo,i ono se smiri,ali sredina ostaje uvjek,tako d au biti nista i ne napravim.

• _osjecaj_
  • 17.2.2011 15:47:23

xD hjoooooooj!! :) imam osjecaj da se nikada necu rijesiti tog "srca" :D

• nensi
  • 24.2.2011 15:58:15

ima li pomaka osjecaj?evo uzela sam neku tekucinu-kolodij pa valjda ce to pomoci..pitala sam dokotoricu,ali ona kaze da ona nema nista s tim,da idem u pedikera.ali ja ne bih bas da mi netko dira noge, na sta ona kaze ni ja,pa onda otidji u ljekarnu.jer ona mi nemoze dati nista na recept..neznma da li ova tekucina ima ucinkovitosti..

• karolina
  • 24.2.2011 16:35:46
  • Bodova: 32346

Prvotni odgovor od nensi

ej sojecaj imam i ja tih problema.otisla sam jucer doktorici u strahu da me mozda ne posalje na rezanje toga,ali ona je smao rekla da odem u pedikera.ili u ljekarni d apitam za neke kapi ili kremu.nisam jos bila do ljekarne pitati,tako da neznam.cula sma za clavex ali neznma oce li mi pomoci i koliko dode.meni se nalazi ispod prstiju i malo je veci.zaboli me bas kada malo jace stanem na nogu,ali u sredini misli da je nagore.bojim se da se ne pogorsa,pa bi morala nesto uzeti.

Nensi, draga što se patiš..., pediker to elegantno riješava i mirna si najmanje par mjeseci.., i ja sam probala svašta, baš me jedne godine "napale" kurje oči da sam ih imala i ispod nokta.., ne mamo mi tu "aparaturu" s kojom bi izvadili "srce", pediker ga izvadi iz korijena.., govorim ti iz vlastitog iskustva..

• nensi
  • 24.2.2011 18:17:12

a znam ali bojim se..jer ono smao srce boli,jos kad ga kopaju,a bude li neka tetka njezne ruke..koliko dode taj tretman?

• karolina
  • 28.6.2011 15:46:52
  • Bodova: 32346

Njegujte stopala jer su oslonac cijelog tijela...

Izvor; COVERmagazin.com

Alkohol, cigarete i masnoće stvari su za koje znamo da su štetne za zdravlje, no, čini se da i visoke potpetice spadaju u tu kategoriju jer se sve češće spominju u kontekstu velike štetnosti.

Ako su pete stalno u podignutom položaju tada skraćuju lisne mišiće na nozi, cjelokupno opterećenje se prebacuje na prste, što opterećuje zglobove, a dodatno još uzrokuje nateknuća, žuljeve i slično.

Stoga je nužno s vremena na vrijeme, bez obzira ako ste i ovisni o visokim potpeticama, prebaciti se na ravne cipele.

Stabilnost stopala osiguravaju tri točke: jedna na peti, druga ispod palca i treća ispod malog prsta. Ako stojimo bosi na ravnoj podlozi, veći dio tjelesne težine se prenosi na petu, a manji na prednji dio stopala. Pri povišenju od oko 2 cm opterećenje se izjednačava. Zatim što se potpetica povećava povećava se i opterećenje na prednji dio stopala.

Ako obujete visoke potpetice, nosite ih nakratko. Dugotrajno nošenje takvih cipela, osim što deformira stopalo, teško opterećuju i kralješnicu.

Osim visokih potpetica opterećenje na stopala stavljaju i cipele u špic, stoga izbjegavajte njihovo nošenje kada god je to moguće.

Stopala su oslonac našeg cijelog tijela, sto ih je nužno njegovati i paziti na njihovo zdravlje.

• alope
  • 28.6.2011 16:07:26
  • Bodova: 6273

gle našu Karolinu, sa plesnog podija na pedikuru !

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".