Kako preboljeti vezu sa psihopatom?

PRIKAZ POSTOVA:
  • jesenski
  • 31.1.2009 15:50:11
  • Bodova: 12
kako preboljeti vezu sa psihopatom? ...možda žene znaju :-)
znate li što su psihopate? ima ih 4% na ovom svijetu od ukupne populacije...čini vam se malo...nije malo...koja je najprepoznatljivija osobina psihopate? nedostatak savjesti,tj. potpuno neimanje iste...zamislite kakav bi vam bio život da nemate savjesti...kakvi bi vam bili postupci prema vanjskom svijetu,prema drugim osobama...takvi ljudi su jako privlačni,imaju magnetsku privlačnost osobama suprotnog spola,pa i istog spola izmedju ostalog...oni su duboko u sebi svjesni te prednosti koju imaju pred normalnim osobama i to jako dobro koriste...povezuju se sa osobama koje imaju savjest i igraju na tu kartu cijelo vrijeme...to se meni desilo...i sad na kraju te veze,iako sam svjestan svega,ne mogu se otrgnuti od te osobe,emocionalno,fizički jesam nekako,ali patim,još uvijek ju želim pored sebe...nevjerojatno,sam sebi ne vjerujem,zato i pišem ovdje i još ponegdje...

upoznali smo se prije godinu i pol...posto smo bili jako udaljeni poceli smo zivjeti zajedno ubrzo...da emocije su bile u pocetku strašne,tako jake...definitivno sam pomislio da je to TO...medjutim već nakon 2-3 mjeseca veze shvatio sam da me samo iskorištava,manipulira samnom,ali svo to vrijeme svu tu manipulaciju maskirala je tim navodno jakim osjećajima...iako je jedna istina...psihopate ne mogu osjećati,jedino što osjećaju je bijes...a ona bi pobijesnila svaki put kad bih ja na njene zahtjeve,prije svega materijalne prirode,odreagirao onako kako ona nije zamislila...prodala se pod jadnu,ispacenu,prevarenu,povrijedjenu i iskorištenu od mnogih ljudi...ja jesam ubrzo shvatio kako je to sve laž,medjutim nisam u to vjerovao,vjerovao sam u njenu lijepu facu i slatke riječi i tako uvijek...shvatao bi ali ne bi vjerovao u ono sto shvaćam i osjećam...već nakon mjesec dana vratio sam njene dugove svim zivima,navodno joj je te dugove ostavio bivsi muz...poveca je bila svota,ali ja sve za ljubav...da recite mi da sam kreten :-) ...i sam sam se puno puta tako osjećao,medjutim ostajao sam s njom u vezi...od tada pa nadalje stalno je igrala na tu moju savjest...nikad ne bi izravno trazila recimo novac ili bilošto drugo,uvijek je to mudro upakirala u bilo kakav razgovor,jednostavno ubacila, kao virus u PC...a moj PC uvjeren u ljubav programiran da pomaže i da se žrtvuje,radio je sve da ona postane sretna...i bila bi 4-5 dana,a onda novi problem,nove priče,nova pomoć...živjeli smo tako godinu dana zajedno...kad bi se posvadjali shvatila je da ću uvijek ja doći prvi i pomiriti se,htjeti izgladiti probleme,samo prići zagrliti je,poljubiti,reći jube bit će sve dobro ne brini...uvijek je igrala na moje osjećaje i moju savjest...sad shvaćam da sam ja cijelo vrijeme htio u njoj probuditi savjest cijelo to vrijeme,da shvati što radi i kako se ponaša prema meni...i još u ovom trenutku se duboko u sebi ne mogu pomiriti da ona nema savjest i da je psihopata,ali činjenice govore drugačije...kod nje se savjest ne može probuditi jer je nema...pitam se zašto je ja još uvijek doživljavam kao osobu dragu i milu...nakon tih godinu dana života uslijedio je prekid na 2 mjeseca i onda smo se oko nove godine opet spetljali...opet sam joj pomagao,sve za njen zagrljaj i poljubac...ona se ponovo preselila bliže meni...20-ak dana izlazili smo zajedno,druzili se,ona je konacno pocela i raditi jer nije radila cijelo vrijeme naše veze...sve je izgledalo kao neki pocetak,ponovni...mozda malo bolji,iako njeni zahtjevi i igranje na moju savjest nije prestalo,a svaki moj pokusaj da u njoj probudim savjest zavrsavao bi njenim verbalnim napadom na mene...onda saznam da je na novom poslu našla drugog...kad sam joj to rekao najprije je negirala i okarakterizirala to kao bezazleni crush,da bi na kraju priznala...bez imalo griznje savjesti,bez imalo isprike i sa verbalnim napadom na mene da mi se nema za što ispričati...ja,svjestan svega,i toga kakva je ona osoba i svjestan da mi s njom ne bi bilo lijepo u životu,ne mogu je izbaciti iz sistema,znam da je potrebno vrijeme,ali čini mi se da je ostavila ogromnu rupu u meni jer bio sam prema njoj najbolji na svijetu,uzasno puno truda,volje i prije svega ljubavi sam dao...da bi na kraju u njenim očima vidio samo bijes jer je otkrivena,bijes je jedino što psihopate mogu osjetiti...ni sram ni žaljenje ni odgovornost,oni ne osjećaju ništa...samo bijes...a opet ta njena magnetska privlačnost tako boli i crpi mi energiju...ne spavam noću,ako i uspijem zaspati na sat-dva,uvijek u snu dodje ona i probudim se sa ogromnom boli i grčem u trbuhu...sve čega se sjetim je njeno "nevino" lice kako spava pored mene,kako me ljubi...ma čak kad je se sjetim i bijesne samo imam želju zagrliti je...odvratna,mogu reći ovisnička povezanost...i samo se želim otrgnuti od toga,presjeći taj energetski kanal kojim se povezala na mene i iscprljuje me...

• meli
  • 31.1.2009 19:47:00
  • Bodova: 30162

tebe je čitavo vrijeme vodilo srce,a ne razum...što je i normalno u ljubavi,ali je problem što te još uvijek vodi srce,a ljubavi tu nema....

a sad je vrijeme da podvučeš crtu
i zaboraviš je
i da dopustiš razumu da prevlada
kažeš NE psihičkom nasilju prema tebi
bude ti teško u početku,ali moraš reći gotovo je,i to zbilja i misliti!

btw.dobrodošaosmiley1

Meli2009-01-31 19:54:17

• magnolija
  • 31.1.2009 19:49:05
  • Bodova: 32350
ljudi bi trebali prvo voljeti samo sebe, a onda i druge,
jer mi je čudno da netko uništava sebe zbog drugog

pa makar i zbog ljubavi
a svi mi volimo, da smo nekom potrebni

• ari
  • 31.1.2009 20:03:04
  • Bodova: 1257
Kako preboljeti vezu s psihopatom...hm, kao i svaku drugu - vrijeme lječi sve rane. Za svaki gubitak voljene osobe u životu, potrebno je vrijeme  žalovanja:
Prva faza - reakcija mrtvila i zaprepaštenja
Druga faza - čežnja i potraga za "izgubljenom" osobom
Treća faza - dezorganizacije, očaja i gubitka nade u povratak
Četvrta faza - reintegracije .
Možda ti se čini hladno i jadno, ali je istinito. Nekoliko puta sam prolazila kroz taj proces- bolan je, ali prolazi, bol prolazi kao i sve drugo u životu.
A što se tvog konkretnog slučaja tiče, bez uvrede, trebao bi zapaliti svijeću na Kamenitim vratima jer si se spasio njenim odlaskom. Nadam se da se neće vratiti tj. da je nećeš primiti natrag jer ta  te bu cimala kad joj zatreba. Curama uvijek naglašavam koliko je važno samopoštovanje...isto vrijedi i za muškarce. Vjeruj mi, niti jedna prava žena ne žudi biti s nekakvim papkom kojem može kakati po glavi. Progutaj svoju bol, svoje suze, digni glavu i hrabro naprijed. Tvoj život te čeka, čeka te i predivna žena s kojom ćeš biti stvarno sretan.

• lighty
  • 31.1.2009 20:09:48
  • Bodova: 3889
Prvotni odgovor od magnolija1

pa makar i zbog ljubavi

potpisujem magnoliju u potpunosti..

• jesenski
  • 1.2.2009 10:40:26
Prvotni odgovor od Meli

tebe je čitavo vrijeme vodilo srce,a ne razum...što je i normalno u ljubavi,ali je problem što te još uvijek vodi srce,a ljubavi tu nema....

a sad je vrijeme da podvučeš crtu
i zaboraviš je
i da dopustiš razumu da prevlada
kažeš NE psihičkom nasilju prema tebi
bude ti teško u početku,ali moraš reći gotovo je,i to zbilja i misliti!

btw.dobrodošaosmiley1

svjestan sam da me vodilo srce...dat ću šansu razumu jer sam shvatio da tu ljubavi nema i da to nije ljubav...kasno...ali sam shvatio :-)
bolje vas našao :-)

• jesenski
  • 1.2.2009 10:52:02

pa makar i zbog ljubavi

...eh draga voljeh ja sebe...al onda zavoljeh nju a njoj je potrebno mnogo ljubavi...sve želi za sebe u potpunosti,tako da ja zaboravih voljeti sebe sve da bih vidio njen osmijeh njenu sreću jer tad i ja bijah sretan...medjutim sve to ne može tako unedogled...iscrpila mi je svu energiju...ostalo mi je da biram..ostati u odnosu s njom do mog potpunog uništenja,koje bi ionako tad dovelo do našeg kraja ili propatiti taj nedostatak nje pored mene,informirati se o tome kakva je to osoba,čitati,pitati psihologe,PRIJE SVEGA da bi otkrio što sam ja u takvoj vezi i zašto,tako da bih mogao izaći iz te veze,ne da mogu nju nazvati psihopatom jer njenja karakterizacija kao psihopate ovdje služi samo zato da najdem svoju ulogu u takvom odnosu...jednog dana ću opet ustati iz kreveta,duboko udahnuti i biti sretan što sam se izvukao iz tog svega...trenutno osjećam kao da sam napokon krenuo prema tom danu i da mi se on sad približava i neki tračak sreće se u meni pojavljuje pored te snažne tuge za njom...ali svjestan sam da ta magnetska privlačnost i sve što je bilo nije bila ljubav s njene strane i da se nemam čemu vratiti...čekam da onaj tračak nadvlada tugu...a hoće smiley172

• magnolija
  • 1.2.2009 10:57:26
  • Bodova: 32350

jasenski, ja prestala voljeti sebe, ali iz drugih razloga nezbog njega, nego iz drugih okolnosti u životu, tolko se nisam voljela da sam pila antideprsive i žalila samu sebe, pa se izvukla, jer kad imaš probleme veće od ljubavi prema ženi ili muškarcu onda ti neke stvari postanu beznačajne

ali bitno je da si ti sagledao problem
to je prvi korak ka oporavku

• jesenski
  • 1.2.2009 11:12:47
Prvotni odgovor od Ari

Kako preboljeti vezu s psihopatom...hm, kao i svaku drugu - vrijeme lječi sve rane. Za svaki gubitak voljene osobe u životu, potrebno je vrijeme  žalovanja:
Prva faza - reakcija mrtvila i zaprepaštenja
Druga faza - čežnja i potraga za "izgubljenom" osobom
Treća faza - dezorganizacije, očaja i gubitka nade u povratak
Četvrta faza - reintegracije .
Možda ti se čini hladno i jadno, ali je istinito. Nekoliko puta sam prolazila kroz taj proces- bolan je, ali prolazi, bol prolazi kao i sve drugo u životu.
A što se tvog konkretnog slučaja tiče, bez uvrede, trebao bi zapaliti svijeću na Kamenitim vratima jer si se spasio njenim odlaskom. Nadam se da se neće vratiti tj. da je nećeš primiti natrag jer ta  te bu cimala kad joj zatreba. Curama uvijek naglašavam koliko je važno samopoštovanje...isto vrijedi i za muškarce. Vjeruj mi, niti jedna prava žena ne žudi biti s nekakvim papkom kojem može kakati po glavi. Progutaj svoju bol, svoje suze, digni glavu i hrabro naprijed. Tvoj život te čeka, čeka te i predivna žena s kojom ćeš biti stvarno sretan.

...sa psihopatama je to puno puno teže prekinuti...ne čini mi se hladno ovo što si napisala...vrlo realno,konstruktivno,sa željom da pomogneš...cijenim to jako...neću joj se vratiti,biti će s vremenom poziva u pomoć,znam...bii će jadna,biti će opet nemam nikog osim tebe,psi su mi gladni,radim od jutra do mraka,cimerica me izdala,opet imam šefa koji me maltretira...jaaaoooo kad se samo sjetim...svaka 3-4 dana nešto novo,samo problemi,samo pomaži,pomaži i svi drugi su uvijek krivi za njene probleme,nikad,ali baš doslovno nikad ona,niti jedan jedini put nije ni razmislila da nije mozda ona kriva za nesto...to ja ne mogu sebi shvatiti...taj potpuni nedostatak savjesti s njene strane...tu vidim i svoju opsesivnu povezanost s njom...ja sam htio probuditi tu savjest u njoj,bar malo,mrvicu da vidim...niti malo,uvijek svi drugi krivi,uvijek ona u pravu i uvijek mora biti kako ona želi ili nikako...sad se tome smijem...konačno sam se u stanju tome smijati,jer sam shvatio tko je ona...a najvaznije konacno sam shvatio i što sam ja bio u cijeloj toj vezi...i koja je moja povezanost bila...kockice se slazu u glavi...a opet patim za njenom dobrom stranom...onom kad se kockcie posloze pa je sve po njenom i kad je sposobna biti drago umiljato biće...no sad shvatam i da to tako nikad ne bi bilo na duze vrijeme kao što i nije bilo jer psihopate osjećaju samo bijes i to je sve što mogu osjetiti,a da bi osjećali bijes mora doći do problema...i tako u krug...ja sam odlučio iskočiti iz tog kruga
hvala vam što ste lijepo pročitale i na lijep način odgovorile...iskreno mislio sam da ovo gore neće naići na odobavanje i da ćete shvatiti to kao neku jednostranu priču koja ima i drugu stranu i koja nije istinita,pogotovo što sam muško...nije meni cilj pljuvati po njoj,niti ću to raditi...da sam to htio napisao bi svuda valjda njeno ime i pored toga psihopata...znam da je i malo pretjerano da jedna ipak u tom polju nestrucna osoba,kao sto jesam, napise za nekog da je psihopat...ali ja sam nakon dosta informiranja i razgovora sa psiholozima to zakljucio...mozda i nije istina,ali sumnjam...sve se savršeno uklapa,sve karakteristike su tu i uklapaju se u to kako se odnosila prema meni...ja sam si samo dopustio da konacno to shvatim...psihopate nisu samo serijski ubojice,silovatelji i sl puno su nam bliže,nažalost

• jesenski
  • 1.2.2009 11:19:57

jasenski, ja prestala voljeti sebe, ali iz drugih razloga nezbog njega, nego iz drugih okolnosti u životu, tolko se nisam voljela da sam pila antideprsive i žalila samu sebe, pa se izvukla, jer kad imaš probleme veće od ljubavi prema ženi ili muškarcu onda ti neke stvari postanu beznačajne

ali bitno je da si ti sagledao problem
to je prvi korak ka oporavku

shvaćam te...žao mi je što si si to dopustila...no kad malo bolje pogledas,svakom je njegov problem najveći...no samo treba ustvari pogledati oko sebe i vidjeti da u životu ima puno većih problema,tu blizu pored tebe...toliko velikih da brže shvatiš koliko je tvoj mali i beznačajan u svemu tome...tako ja počinjem ovu fazu oporavka,povratkom sebi i onome sto je ona ubila u meni,,,osjećajem za svijet oko sebe...jer mislio sam samo na nju cijelo vrijeme,odvojila me od svega...psihopate su uzasno snazne osobe,ako nisu sociopati i ako imaju malo bolji IQ...a kad se jednom nakači na tvoj energetski kanal siše dok te ne iscrpi potpuno...čak i kad ti nije u blizini
slažem se...već to što sam sagledao problem konačno trezveno,prvi je korak smiley14

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".