Kada ostati trudna ?

PRIKAZ POSTOVA:

Ma frajer je pravi,Ne mislim ja sad sve striktno posložiti kao po nekom programu i tako si određivati život ali jednostavno se ne osjećam još spremna za dijete, još želim svoju slobodu i bezbrižnost a jednom kad dijete dođe ja više nisam na prvom mjestu i nemam više pravo biti sebična. Zato to još ne želim, ima nekoliko stvari u bliskoj budućnosti koje želim proživiti bez obaveze djeteta. Osim toga trenutno studiram, nemam posao, ne želim sebi danas sutra otkinuti put za "uzmak" u slučaju da se posvađam možda s dragim, tj ne želim biti vezana za njega činjenicom da zbog djeteta nisam našla posao, i to koji volim, nego se posvetila njemu i mužu. Ne želim da mi se dogodi da zbog odlaska od muža moram raditi neki krvav posao da bi podigla dijete ako ne moram, ma koliko mi sad s dragim bilo sve u redu. Nikad ne znaš. Nije da ne bi radila koliko god poslova treba da mi dijete ima sve što treba da mora ali zašto se dovoditi u tu situaciju bez potrebe? Ali bez djece se u životu ne vidim, to bi mi bio nepotpun život. Neznam, je li to sebično? Ne znam više..Kad bi nam se sad "omaklo" rodila bih i stavila svoje osobne prioritete na stranu i pružila svom djetetu sve što zaslužuje bez kukanja. Ali osjećam da mi još nije vrijeme... Sad će mi netko reći da nikad nije vrijeme za takvo nešto...Ali ja ipak još ne želim.

Kažeš da si zatrudnjela brzo ali da je prije bilo problema? Misliš, prije si pokušavala bez uspjeha? Neznam, mene je srah tim više što mi je majka imala 4 spontana prije nego je uspjela mene iznijeti a ja sam joj prvo dijete. Je li to nasljedno?

a čuj moja majka imala jedan spontani prije mene ili poslje nisam sigurna

ali četrdeset posto trudnoća završava s spontanim, porazna statistika ali nažalost istinita

• paloma_22
  • 20.9.2012 14:21:11
  • Bodova: 36082

Ja mislim da je najbolje onda kad imaš pravu osobu uz sebe i kad se osjećaš spremnom. A te priče ad će ti kasnije biti teže ostati trudna - ako trebaš imati problema, imat ćeš ih i sad i s 30. Moja teta je prvo dijete rodila s 29 (njena želja, sa sadašnjim mužem je hodala od 20-e i tek s 28 joj se počela javljati želja za majčinstvom) i nikakvih problema nije imala.

Ako misliš da nisi spremna, bilo bi jako glupo zatrudnjeti zato jer ti netko govori da bi za 5 godina mogla imati problema.

A spontani se može desiti bilo kome, to je uglavnom prirodna selekcija i mi tu ne možemo ništa, samo se nadati da će to nas zaobići.

• sally
  • 20.9.2012 14:49:45
  • Bodova: 39967

moj bratić je dobio sina u 36.-og godini života, i ja nemam ništa protiv. on je to htio, tako si je život posložio i čovjek zaista uživa u tome. a iskreno, baš i ne izgleda kao da ima toliko, djeluje puno mlađe jer drži do sebe, kao i njegova žena. a najjače su mi te fore (moje svekrve) kao kasnije ćete biti samo živčani... e pa po primjeru moga bratić vidim da nije tako. jako su duhovno obrazovani i zbilja im djete ne predstavlja neki takav problem.

Moderator(ica)
  • spirit
  • 24.9.2012 20:07:00
  • Bodova: 33630

11lightning   |   Br postova: 0   | offline
Forum: Trudnoća i majčinstvo - Začeće i trudnoća
Naziv teme: Želja za trudnoćom...

Drage mame, djevojke i ostali ženski rod... nisam znala kome da se obratim, pa

sam odlučila evo postat član ovog popularnog portala i htjela vas pitati nešto, tj

ispričat vam moju čudnu situaciju.

Naime imam tek 21 godinu. Imam super život, studiram, radim, živim s

roditeljima, nemam dečka i nikad nisam  ni imala neku dužu ozbiljniju vezu.

Sasvim sam normalna cura. Uglavnom da puno ne dužim, možda u zadnjih

godinu dana počela sam pratit sve portale, vijesti, forume gdje se spominje

trudnoća i majčinstvo. Imam očajničku želju postat majka i nekako sam cijela

osjećajna po tom pitanju. Ne znam shvaćate li me... ali to nikome ne govorim,

nego kad sam sama non stop mi se po glavi vrti kako bi bilo lijepo da sam

trudna i da imam svoju bebu. Malu djecu inače obožavam, ali mislim da je to

normalno, svi ljudi vole malu djecu (barem mislim), ali one cure u mojim godina

o tome ni ne razmišljaju još... totalno sam opsjednuta trudnicama. Sanjam o tome

da sam rodila. Nasmijem se kad vidim trudnicu putem i pomislim: ''blago njoj'' i

odma sam tužna iza toga, čak ponekad i plačem...

Znam da ću jednog dana i ja biti majka ako Bog da, ali ne znam zašto baš sada

imam tu želju. Jeste se i vi nekad ovako osjećali ili se samnom nešto događa

čudno? Stvarno sam zbunjena. Ali stalno mislim o tome, stalno... 

Hvala na razumjevanju...

editirano 24.9.2012 20:07:44 od spirit

Moderator(ica)
  • -ela-
  • 7.10.2012 17:06:05
  • Bodova: 39925

Možda bi bilo najbolje da porazgovaraš sa psihologom,on će ti najbolje savjete dati,ipak je on stručna osoba

Moderator(ica)
  • leni
  • 7.10.2012 17:55:24
  • Bodova: 18582

Prvotni odgovor od sally

moj bratić je dobio sina u 36.-og godini života, i ja nemam ništa protiv. on je to htio, tako si je život posložio i čovjek zaista uživa u tome. a iskreno, baš i ne izgleda kao da ima toliko, djeluje puno mlađe jer drži do sebe, kao i njegova žena. a najjače su mi te fore (moje svekrve) kao kasnije ćete biti samo živčani... e pa po primjeru moga bratić vidim da nije tako. jako su duhovno obrazovani i zbilja im djete ne predstavlja neki takav problem.

36,pa kao da ima 100 godina ????Sasvim razumno vrijeme.

• crazy_one
  • 8.10.2012 14:10:26
  • Bodova: 38

Kada ostati trudan je jako jako individualna stvar i ovisi o mnogo faktora. a onda pored toga planovi se znaju cesto izjaloviti jer nazalost znamo iz mnogih primjera da trudnoca bas i ne ide kad mi zazelimo. ali vidimo iz okoline da se parovi sve kasnije i kasnije odlucuju na djecu, svatko iz svojih razloga. ne vidim nista lose u tome, sve dok se ostane u granicama bioloske normale pogotovo za zenu.

• andromeda1
  • 8.10.2012 18:32:01
  • Bodova: 134

meni je 35 i evo prva trudnoća (ne jer sam tako htjela nego eto tako je ispalo, ja i dragi smo se upoznali prije dvi godine, prvu godinu smo se upoznavali, ovu smo se odlučili vjenčat i što prije na bebača). Radim na istom poslu 4 godine, primljena za stalno, i na porodiljni šibam što prije već ovaj mjesec jer radim na takvom mjestu da nije baš idealno za trudnice, noćne smjene, prostor di se puši tako da ne želim riskirati......idem na godišnji dva tjedna sljedeći ponedjeljak, jer nam je taj tjedan vjenčanje i nadam se da se neću ni vraćat s godišnjeg, odmah produžujem na bolovanje......

Moderator(ica)
  • loknica
  • 8.10.2012 21:03:03
  • Bodova: 17794

Andromeda sretno

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".