Gljivice

PRIKAZ POSTOVA:
  • tona36
  • 27.5.2010 17:32:38
  • Bodova: 3665

Da li trebam prekinuti sa medazol vaginaletama dok imam mjesečnicu? Razum mi govori da, ali u uputama ne piše ništa, a ni gin nije ništa rekla. Ostale su mi još dvije... Ima li netko iskustva?

• hot-stone
  • 28.5.2010 10:54:02
  • Bodova: 130

da prekinut i nastavit nakon menge

• magnolija
  • 28.5.2010 10:57:00
  • Bodova: 32350

može jedno pitanje, znate ugalvnom da sam prije dva tjedn imala spontani, nemogu doginekologa,zbog noge,ali imam problema idem piškitičesto, malo me pecka, i imam bjeli iscjedak, šta da uzmem, i s čim to ima veze,

• hot-stone
  • 28.5.2010 12:23:36
  • Bodova: 130

u principu si opisla simptome koje su posljedica upravo gljivica.. ja  sam dobivala razne vaginalete i ne znam koje su baš najbolje, kod manjih "problema" po mom mišljenju najbolje su plymicol vaginalete ima ih  tri u pakiranju, a učinkovite su, barem meni... no možda da ipak ne "kemijaš" sama pa da pičekaš kaj će ti reć doktor..

napominjem kako je meni moj ginić reko da kad i sama uočim da imam te simptome peckanja i iscjedak da uzemem te plymicol, kao da ne može štetit, a ako od njih ne prođe da mu se javim..

zasad su bile super učinkovite...

• magnolija
  • 28.5.2010 12:39:09
  • Bodova: 32350

hvala hot ston  to sam i mislila samo neznam od čega me to potrefilo ovaj put

• mary8ann
  • 4.7.2010 20:49:27
  • Bodova: 1

Narode ja baš često imam problem sa glijvicama, ali često mi se dešava da prilikom stavljanja vaginaleta tipa neo-pentoran, i canesten osjetim jako gotovo neizdrživo peckanje, pogotovo na izlazu vagine kad vaginaleta počne curiti van. Zanima me da li se to još nekom događa. Evo upravo danas mi se to desilo sa canestenom, i ne znam šta da radim, imam skroz jaku navalu gljivurina peče me do bola pogotovo kad mokrim.  Evo već 3 sata googlam da vidim šta mi je raditi. Pročitala sam sve postove u ovoj temi, pa sam po savjetu nekih napravila rastvor od sode i oprala se, pa ću sutra vidjeti kakvo je stanje. 

Moderator(ica)
  • loknica
  • 6.7.2010 19:14:55
  • Bodova: 17796

drage moje ja vam inače za te upalice, gljivice i tak koristim acidosalus vaginalete već godinu i više, (preventivno i kada osjetim peckanje) stvarno su super, premda jesu poskupe, ali vrijede svake kune.. kako su mi nestale, rekoh usput mi je biljna ljekarna,(na biljnoj su bazi) pa ih možda tamo nađem i možda budu malo jeftinije nego u običnoj ljekarni, međutim nisu ih imali, ali mi je teta u bilj.ljek. preporučila teuta mast (nikada dosada čula) i prvotno nisam planirala uzeti, ali kada sam vidjela sastojke, (a duplo je jeftinija od acidosalus vaginaleta,hehe) odlučila sam da ju kupim i probam kasnije, jer ne može mi naštetiti, a dosta je hvaljena i što je najvažnije, na biljnoj je bazi :))) pa rekoh da vam napišem, možda nekome bude pomogla :)))))

TEUTA mast, 50 mL
Vrsta proizvoda: biljna mast za njegu intimne sluznice
Cijena: 45,00kn
Namjena: Koristi se za njegu intimne sluznice sklone čestim infekcijama (uzrokovanih bakterijama, virusima ili gljivicama). Smiruje upalu i pomaže uklanjanju neugodnih simptoma: pojačanog iscjetka, svrbeži i peckanja. TEUTA mast koristi se za poboljšanje rezultata PAPA-testa. Ublažava i druge teškoće uzrokovane različitim nadražajima te suhoću rodnice uslijed promjena sluznice u starijoj životnoj dobi.
Sastav: neven, gospina trava, smilje, vrkuta, hrast, čajevac, biljna ulja, prirodni vosak,

editirano 6.7.2010 19:15:42 od loknica

• natia
  • 9.8.2010 15:57:13
  • Bodova: 3997

Drage moje i ja sam imala tih problema koji su krenuli s prvim porodom od tad konstantno u 2-3mj.posjet ginekologu,pa tabletice,vaginalete i dok sam trošila bilo je super ,nakon 2-3tj.povratak.Ludila sam godinama užasno neugodna stvar.Čak sam zbog tog intimni odnos s mužom smanjila na minimum(naravno da mu nije bilo drago!)jer sam već počela biti fobična da mi se nakon odnosa sljedeči dan ne povrate te užasne gljivice.I to je trajalo sve do nedavno ,dok sam počela piti kefir proizveden pomoću mlijećne gljive tkz. tibetanske gljive.To su u biti kefirna zrnca koja fermentacijom stvaraju prirodni kefir. Kefir je odlićan!Odkad ga pijem gljivicama ni traga.Već 6mj. normalno živim a intimni odnos je odličan

A tkđ. sam si nabavila i ćajnu gljivu od koje pijem sok ,super je .

A to sve me košta samo malo mlijeka  i ćaja.

• lola99
  • 16.9.2010 20:29:15
  • Bodova: 1

prvo pozdrav svima, zamolila bih vas za pomoc pa ako itko ima iskustva s ovime ili nesto  molim vas odgovorite...

svrbilo me jako, i bolilo ( kao jajnici) samo dok mokrim. otisla sam kod ginekologa, napravio je ultrazvuk? ubiti to je sve bilo u redu, vadila sam krv sve je u redu, u mokraci je kao neka bakterija ili gljivica, pa sam slj jutro dala morkacu za urinokulturu, napravila sam i papatest i od tog dvoje cekam nalaze koji ce doc slj tjedan. ginekologica mi je prepisala plimycol vaginalete ( duplu dozu, znaci 6 njih) a decku plimycol mast. 

jako me to muci, jel mi moze netko reci jel to nesto opasno ? ili samo normalna infekcija? ovo mi je prvi put da imam tako nesto. ako je itko imao nesto slicno neka kaze.

hvala unaprijed 

• boakill
  • 16.9.2010 20:35:30
  • Bodova: 7730

gljiviceeee--aaa--vodim rat sa njima,redovno...

prije koristila canesten..sad plimycol,vaginalete,a dečko kremu..

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".