Zimnica

PRIKAZ POSTOVA:
  • mlada-mama
  • 16.8.2008 17:54:42
  • Bodova: 144
             KUHANE KISELE PAPRIKE

Za ovo se upotrebljavaju paradajz-paprike. prirede se tako da se operu i odreže im se samo peteljka.
Za 6 kg paprika priredi se octena smjesa od 2,5 litara 10% octa, 5 litara vode, 30 dkg šećera, 30 dkg soli i 3 dcl ulja.Smjesa zavrije i u nju se postepeno stavljaju paprike. kad požute s jedne strane, preokrenu se na drugu. Ulje treba dodavati postepeno za svaku partiju paprika.
Kad se paprike skuhaju (kuhanje traje oko 4 min), ohlade se i slažu u staklenku. Prelijevaju se smjesom octa i ulja u kojoj su se kuhale i zatvore.

• mlada-mama
  • 16.8.2008 18:02:38
 Ovo su originalni recepti iz bakine knjige. Moja majka uvijek radi kuhane, kisele paprike s tim da ih ne stavlja cijele, nego ih očisti i nareže.
Nemojte da vas buni ovaj celofan ili mjehur, to je starinski način zatvaranja staklenki jer poklopci nisu bili na navoj.
danas ih mi jednostavno operemo u mašini za suđe, ili ih majka opere ručno (ko joj kriv kad neće mašinusmiley186) i stavi par minuta sa oklopcima u zagrijanu pećnicu i tako ih sterilizira.
Ovo je samo mali dio iz knjige koja je krcata savjetima za konzerviranje voća i povrća.
Ima savjeta od plana zimnice, uzroka kvarenja, načina spremanja, opreme za konzerviranje, recepti za kompote, ukuhano povrće, voćne sokove, džemove, marmelade, pekmeze, ukiseljeno povrće, sušeno voće i povrće.....
Što god vas zanima, samo pitajte!!!
Napisat ću vam sve što vas zanima!!!
Ja sam ipak toliko lijena, pa sve radim samo s mamomsmiley16

Hvala!!smiley1

• irra
  • 17.8.2008 7:32:33
  • Bodova: 41920
mlada mama smiley32

• meli
  • 17.8.2008 9:30:04
  • Bodova: 30162
puno hvala na receptimasmiley1

• mlada-mama
  • 18.8.2008 0:29:38

Cure nije mi niš teško za ovako dobru ekipu!smiley170smiley170smiley_69

• sneki
  • 18.8.2008 12:21:15
  • Bodova: 6838
mlada mama, puno hvala na receptima...ja se ove godine prvi put spremam radit neku zimnicu, jer do sada nisam imala gdje....
Cure, ako imate recept za dobar ajvar i kisele krastavce... bila bih vam zahvalna.

hvala vam !!!smiley31

• mlada-mama
  • 19.8.2008 3:27:49
                                 KISELI KRASTAVCI

Treba odabrati manje i zdrave krastavce, oprati ih i očistiti od peteljki. Očišćeni krastavci preliju se vrelim octom.
Ocat se priređuje ovako:
na 10 kg krastavaca uzima se 6 litara vode i 3 litre 10 % octa. Ovome se dodaje 25 dkg soli i 25 dkg šećera.
Krastavci ostaju 3 do 4 sata u octu, a onda se vade i slažu u staklenke. Ocat se prokuha i vruć prelije preko krastavaca. U staklenku se kao začini stavljaju kopar, list vinove loze, hren, papar u zrnu...
Staklenke se odmah zatvore i ostave na hladnom mjestu.

• mlada-mama
  • 19.8.2008 3:33:27
                        AJVAR

Na 3 kg paprika daje se 3 crna patlidžana. Paprike trebaju biti debele i mesnate. Paprike i patlidžani peku se u vrućoj pećnici oko 15 min. Kada su požutile izvade se iz pećnice, zamotaju u čistu krpu i puste da se ispare. Nakon stajanja od 5 minuta, gule se, očiste od sjemenja i samelju na stroju za meso.
Čim izađu iz stroja, stavljaju se u veću posudu i peku uz dodatak octa. na svaki kilogram samljevenih paprika i patlidžana dodaje se 2 žlice koncentriranog octa i 3 dkg soli.
Gotov ajvar stavlja se u staklenke i kuha u pari 20 minuta.

• lorika26
  • 4.10.2008 8:52:48
  • Bodova: 2163
ja sam ove godine pekla papriku rogu i zamrzla, za salatu, kiselila sam mješanu salatu: kupus,paprika šarena, krastavci,mrkva......,i nekoliko teglica same paprikice, pa sam kiselila ciklu i kupus.....ja mislim da je dosta .......

Ok
SKOK NA STRANICU:  

SKOK NA FORUM:

žena.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o ovome možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice žena.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice žena.hr kliknite na "Slažem se".